Több alkalommal szóba került már a Daisy Dessous különböző felületein, hogy egy nőnek átlagosan 7 alkalommal megváltozik a melltartó mérete az élete során. De mégis mikor van az a pont, amikor fontolóra kell vennünk a teljes melltartó „készletünk” cseréjét? Vagy legalábbis egy tetemes részének a cseréjét. Most elmondjuk az árulkodó jeleket!

  1. Diszkomfort a mell alatti pántnál

Sokan úgy gondolják, hogy a tartást egy melltartó esetén a vállpánt biztosítja, azonban ez nem így van. Az elsődleges tartásról ugyanis a mell alatti pánt (ez a számmal jelölt mellkas kerület a méretnél) gondoskodik. Éppen ezért, ha ez túl laza vagy túl szoros, az mindenképpen gyanúra ad okot.

Ha a mell alatti pánt feltűnően belemélyed a bőrödbe vagy éppen látványos, kellemetlen nyomot hagy a bőrödön, akkor itt az idő upgrade-lni azt a méretet! Ha például 95-ös körméretet hordtál eddig, akkor ki kell próbálni egy 100-as vagy akár 105-ös körméretet – a súlytöbblettől függően.

Ha bizonytalan vagy a méretezést illetően, akkor nézd meg részletes mérettáblázatunkat.

  1. A mellek túlzottan kitüremkednek a kosárból

Ha a mellek egy része „elhagyja” a kosarat, és oldalt vagy felül kitüremkedik, akkor minden bizonnyal túl kicsi a melltartónk kosármérete. Ez pedig nem csak esztétikailag okoz problémát, de kényelmi szempontból is. Nem beszélve a kellemetlen „forgatókönyvekről”. Számos zavarba ejtő pillanatot okozhat ugyanis, ha a nap folyamán, például egy irodai környezetben csúsznak ki a melleink a kosárból. Próbáljunk ki eggyel nagyobb kosárméretet, például a B helyett egy C vagy D jelzésűt, vagy kísérletezzünk más fazonnal, például egy „full coverage” stílusú szabott kosárral, amely nagyobb felületen borítja a melleinket.

Újulj meg ősszel 3 gyönyörű fehérnemű szett minden alkatra
  1. Jelentősebb súlyingadozás

Ha az utóbbi időben jelentősebb súlyingadozást (súlyveszteséget vagy súlytöbbletet) tapasztaltunk, akkor ez valószínűleg a melltartó méretünkre is hatással volt. A beállt változás típusának a függvényében ez számos dolgot jelenthet: egy nagyobb, sikeres fogyókúránál például minden bizonnyal mindkét méretünk megváltozott, tehát valószínűleg a kosárméret (betű), és a mell alatti körméret (szám) is.

Az ilyen jelentősebb események közé általában a pubertáskor, a terhesség, a szoptatás vagy például egy nagyobb életmódbeli változás sorolható.

  1. A megfelelő támogatás hiánya

A nem megfelelő méretről (vagy éppen a melltartó elhasználódásáról) árulkodhat az is, ha a melltartó már nem igazán látja el eredeti funkcióját, tehát nem tartja a melleinket. A rossz méret márpedig számos negatív következményt vonhat maga után, úgy mint a rossz testtartás (a megfelelő „támogatás” hiánya miatt), az általános diszkomfort érzet vagy a hátfájás. Ilyenkor jó, ha megvizsgáljuk a problémát, és megállapítjuk, hogy mi okozza a laza tartást: például a súlytöbblet, a nem elég széles kapocs (pl. egy vagy kétsoros a háromsoros helyett) vagy a melltartó elhasználódása.

Érdemes azt is figyelembe venni, hogy nem csak a különböző márkák, de a különböző fazonú melltartók is eltérőek lehetnek, tehát a méret nem minden, hiszen a melltartó kialakításának összhangban kell lennie az alkati sajátosságainkkal.

5 1 jel hogy megváltozott a melltartó méreted
  1. Lecsúszó vállpántok

Kevés idegesítőbb dolog létezik annál, mint amikor lecsúszik a melltartónk vállpántja. Főleg az őszi időszakban, amikor általában több réteg ruhát viselünk magunkon. Ezt elkerülhetjük új, jó minőségi modellek beszerzésével, vagy pedig az új méretünknek megfelelő melltartókra való cserével. A vállpánt ugyan másodlagos a tartás szempontjából, mégis egy nagyon fontos feladatot lát el: tehermentesít, jobban mondva részt vesz a megfelelő teherelosztásban – ami rendkívül fontos, kiváltképp nagyobb keblek esetén.

+1 A merevítővas eltörik

Amikor a melltartó valamilyen irányba túlzottan megfeszül, és olyan mértékben deformálódik, hogy azt a merevítővas nem tudja követni, akkor előfordul, hogy eltörik. Ez egy kevésbé gyakori jelenség, és általában nagyobb kebelméretnél van jelen ez a fajta extra igénybevétel, de ha előfordul, akkor mindenképpen érdemes komolyan venni a méretváltást.