A tökéletes méretű melltartót megtalálni valódi kihívás: nem csak a körméretet és a kosárméretet kell figyelembe vennünk, de a kialakítást és akár az adott márka szabványait is. A Daisy Dessous legújabb bejegyzésében most megpróbálunk neked segíteni négy „univerzális” kérdéssel annak érdekében, hogy megtaláld a hozzád legjobban passzoló melltartót.

Tökéletes méret: van vagy nincs?

A tökéletes melltartó megtalálása manapság már szinte egy külön hobbi lett néhányak számára. Bármilyen furcsán is hangzik, angol nyelvű fórumokon és Facebook csoportokban már akár képet is feltölthetünk magunkról – melltartóban – hogy személyre szabott javaslatokat kapjunk a méretet illetően.

De vajon létezik a tökéletes passzoló melltartó? Nos, a kérdést nem egyszerű megválaszolni, hiszen a „tökéletes illeszkedés” egy szubjektív fogalom, tehát mindenki számára mást jelent. Ha azonban kényelmetlenül érzed magadat valamennyi melltartódban, és az azonos méretek újravásárlása nem oldja meg a problémát, akkor ez a blogcikk neked szól. Hiszen lehet, hogy itt az idő elkalandozni a különböző körméretek, kosarak és szabások világában!

4 esszenciális kérdés hogy megtaláld a hozzád legjobban passzoló melltartót

(Az alsóneműk esetén egyébként már írtunk egy szuper blogcikket arról, hogy hogyan találd meg az alkatodhoz legjobban illő típus(oka)t, erről ITT olvashatsz.)

  1. A kosár közötti híd rásimul a mellkasra?

A két kosarat összekötő rész elhelyezkedése ugyan nagyban függ a mellek formájától és méretétől, de általánosságban elmondható, hogy a legtöbb nő akkor érzi kényelmesnek a melltartóját, ha ez a rész szépen rásimul a mellkasra, és nem áll el vagy nem tolja ki a mell. Ez egy biztos pont akkor is, amikor a nap folyamán meg akarjuk igazítani a melltartónkat vagy a melleinket.

4 esszenciális kérdés hogy megtaláld a hozzád legjobban passzoló melltartót

Ha a melltartó körmérete megfelelő tartást biztosít, mégis eláll a középső rész, akkor próbálj ki egy nagyobb kosárméretet (azonos körmérettel). Ha pedig a körmérettel van a baj (ergo: túl laza a melltartó), akkor kísérletezz nagyobb körméretű darabokkal. A professzionális fehérnemű gyártó szintén válasz lehet az imáidra, hiszen a fast fashion brand-ek sokszor nem fordítanak kellő figyelmet a kosár közötti rész megfelelő kialakítására.

  1. Hány soros a kapocs?

A nagyobb keblek esetén elengedhetetlen, hogy a terhelést elosszuk, így nem tanácsos kettő (vagy ne adj Isten EGY) soros kapcsot választani. Ezzel nagy valószínűséggel csak kellemetlen pillanatokat okozunk magunkat – és a kebleinknek. Épp így van ez fordítva is: a kisebb mellméretnél legtöbbször indokolatlan a vastagabb kapocs, hiszen ezzel csak több területet „szorítunk le”, mint az indokolt volna.

4 esszenciális kérdés hogy megtaláld a hozzád legjobban passzoló melltartót
  1. Milyen a pánt?

Túl laza? Vagy túl vékony? Esetleg nem biztosít elegendő szabadságot a hossza? Nos, a pánt az egyik legfontosabb komponens, ha a megfelelő tartásról van szó, így nem vehetjük félvállról a kérdést. A melltartók idővel nyúlnak, így nagyobb méretek esetén érdemes vastagabb és teljes hosszában (de legalább a feléig) állítható pántú darabot választani.

Könnyen „kifuthatunk” ugyanis a méretből, és idővel azt vehetjük észre, hogy már egyáltalán nem tudjuk a kívánt méretre húzni a pántot – persze, ez szintén függ a melltartó minőségétől is.

  1. A merevítő csak a mell egy részét támasztja alá?

Nem is gondolnánk, mennyit számít a merevítő hossza! Márpedig ez kritikus kérdés minden kebelméretnél: a nagyobb mellméretnél a megfelelő alátámasztás miatt, a „szétállóbb” vagy kisebb cicinél pedig akkor, ha szeretnénk kerekebb formát és/vagy dekoltázst elérni. Így egy megfelelő, félkör jellegű merevítő sokat segíthet a tartás és a forma tekintetében is – amennyiben ez a cél.